Gothic I Gothic II Gothic III Risen Modding

Archiv novinek

novinka_gothic2.png

Novinky okolo Gothic Multiplayeru

Gothic Multiplayer byl ve své první verzi opravdu hodně zabugovaný. Hra často padala a neustále deathbugy znepříjemňovali hru. GMP Team ale mezitím vydal řadu aktualizací, které tyto bugy částečně odstranily a přidali nové možnosti do hry. Nový instalátor obsahuje kromě polštiny také angličtinu, němčinu a ruštinu. Ve hře si pak kromě žoldáka a domobránce budete moct zahrát také za stína. Do hry bylo konečně integrováno také jednoduché menu, přibyla mapa a pití lektvarů už není záležitost několika sekund.

Mezi nejstabilnější a nejoblíbenější servery mezi Čechy a Slováky patří určitě KerNET.pl a NiceShoot.pl. Ve špičce na nich hraje kolem 30 lidí. Průměrný Up Time se pohybuje někde okolo dvou hodin.

Odkaz na stažení je pořád stejný. Tedy zde.
novinka_gothic2.png

Vyšel Gothic Multiplayer!


Okolo Gothic a Gothic 2 se toho už opravdu moc neděje. Občas sice vyjde nějaký nový mód, nebo se uspořádá nějaká soutěž, ale jinak nic. Až do 23.1.2011! V ten den totiž vydal Polský tým první verzi svého klienta pro hraní Gothic online.Gothic online už tady bylo asi 2x, jenže zatím s tímto projektem nebyl nikdo takhle daleko. Tato verze ale opravdu funguje a navíc je o ní obrovský zájem. O servery tedy není nouze. Pokud tedy patříte k těm, kteří nad Gothic online neohrnují nos, pojďte vyzkoušet tuto novinku.

Stručný návod a popis jsem napsal zde.
novinka_gothic1.png

PF 2011


Rok 2010 se chýlí ke konci a já doufám že jste si ho skvěle užili. Co nevidět tu máme rok 2011, do kterého bych vám chtěl popřát hodně štěstí, zdraví a co možná nejvíce úspěchů!


PS: Pokud si to čtete ještě dnes, tak upalujte slavit s kamarády silvestra!
novinka_gothic2.png

Bitva králů v angličtině

Bitva králů je strategický mód pro Gothic 2. Jako rádce jednoho z králů dáváte rozkazy svým důstojníkům a poddaným, co mají dělat. Král očekává že vaše rozkazy povedou k vítězství nad nepřátelským králem. Kdo neuměl německy, jen těžko odhadoval co jaký rozkaz znamená. Nyní je mód i v nenáročné angličtině, takže si ho může zahrát skoro každý.

Download: Německá verze / Anglická verze

K módu jsem natočil i krátké video. Další videa z módů naleznete na mém kanále na YouTube.

novinka_gothic3.png

Gothic 3 Forsaken Gods Enhanced Edition


Bohužel asi každý z vás narazil při hraní Gothic 3 Forsaken Gods na nějaký bug. I po čtyřech patchích je na tom ale hra hodně špatně. V dubnu tohoto roku se naštěstí fanoušci domluvili s JoWoodem na novém patchi a na starost si to vzali programátoři co stojí za Community patchem pro Gothic 3. Patch by měl vyjít někdy koncem tohoto roku.

novinka_gothic2.png

Velaya v češtině!

Jistě si pamatujete na společnici vládce starého tábora Gomeze. Jmenovala se Velaya. Stejně jako mód, který vypráví její příběh po pádu bariéry. Mód určitě nepatří do přihrádky "výjimečné módy" jen kvůli hraní za ženskou postavu. Velaya totiž nabízí 4 kapitoly nadupané skvělými úkoly se zajímavým příběhem a nyní i v češtině.Na češtině se podílelo hned několik lidí. Překlad odstartoval již dříve El Kamil. Po chvíli to ale vzdal. Později na překlad navázal Tonyskate a s partou lidí (D_X, Max, Spirit_uS, vrabčanda, fibre, Chips) mód nakonec přeložili. Vydání se ještě zdrželo asi dva měsíce kvůli betatestu a dnes tu máme jeden z nejlepších módu pro G2A s kvalitní češtinou.

Download: Velaya CZ, německý dabing

Více o módu zde. Diskuzi směřujte na fórum gothicz.net.
novinka_gothic1.png

Překlady

V této novince bych chtěl shrnout aktuální informace o překladech módů.

Asi nejvýznamnější událostí je překlad módu Diccuric. Ten je díky El Kamilovi a Tonyskatemu v češtině. I přesto že je Diccuric skvělý mód pro Gothic 1, zatím zde o něm chybí bližší info. To bych chtěl ale v nejbližší době napravit. Zatím vám bude muset stačit diskuzní topic i s downloadem. K módu je také k dispozici návod.

Mezitím stále běží překlad módu Velaya a Kyrus. Zatímco překlad Velaye už finišuje a v nejbližší době by čeština měla vyjít, překlad módu Kyrus byl pozastaven. Pokud ale umíte anglicky, tak vás jistě potěší zpráva, že překlad do angličtiny je hotov a Kyrus v angličtině si můžete už zde stáhnout.

Poslední info o překladu je už trochu staršího data. Týká se modifikace Opuštěný důl pro Gothic 1. Překlad má na svědomí opět Tonyskate. Modifikace toho ale opravdu moc nenabízí. Více o ní včetně návodu zde.
novinka_gothic2.png

Mód Nature's Fury

Před pár dny vyšel pro Gothic 2 nový mód Nature's Fury. Na první pohled se jedná o skvělý texture pack. Kromě mnohem kvalitnějších textur však do hry přidává i nové zbraně, prsteny, objekty a dokonce jednu lokaci s několika NPC a jejich úkoly. Více se o módu dozvíte zde.Také bych chtěl upozornit, že ohodnotit mód můžete už i vy, díky nové funkci, kterou mi vytvořil místní webmaster Jursky, za což mu děkuji.
novinka_gothic2.png

Nové módy - Sarkeras a Gothic Fußball


I když se jedná o mód jen na 2-3 hodiny, určitě stojí za zahrání. Nabízí úplně nový do detailů propracovaný svět, nová monstra, animace, věci, atd. Nechybí ani hezké intro a outro. Více o módu se můžete dozvědět zde.Gothic Fußball
Mód Gothic Fußball zabaví tak na 5 minut. Jak již název napovídá, v módu hrajete fotbal. Za určitý časový limit se snažíte nasbírat co největší skóre pomocí střel na bránu. Více o módu zde.

novinka_gothic1.png

Temná Tajemství 2.0 + překlady

Před nějakou dobou vyšla dlouho očekávaná verze módu Temná Tajemství. Verze 2.0 přidává spoustu nového obsahu a hlavně opravuje hromadu bugů z předchozích verzí. Rozšiřuje také polský dabing i na další postavy (ale zdaleka ne na všechny). Tato verze samozřejmě zatím není s češtinou. Tonyskate (překladatel tohoto módu) ale napsal že se čeština připravuje i na tuto verzi.

Temná Tajemství 2.0 nebo českou verzi 1.4 si můžete stáhnout z mého serveru
gothic-mody.4shared.com


Další aktuální překlady:

Kyrus je malá německá modifikace. Jestli umíte obstojně německy, můžete se na překlad přihlásit zde.

Velaya se překládá z angličtiny. Textů je opravdu hodně a překladatelé jsou už jen dva. Pokud máte zájem překládat, pak by bylo nejlepší napsat do tohoto topicu.

A nakonec je tu mód Diccuric. Jeho překlad už byl slibován několikrát ale vždy se to "nějak" pokazilo. Další překladatelé nejsou potřeba, což zní docela nadějně. Navíc už se objevili i dva české screeny...

novinka_opera.png

Server pro módy

Pokud se vám z nějakých příčin nelíbí servery WoG a přitom potřebuje odněkud stahovat módy, není vhodnější místo než ze serveru 4shared.com. Kromě 90 sekund čekání nabízí neomezenou rychlost a přehledné uživatelské prostředí.Módy na něm se budu snažit co nejčastěji aktualizovat a samozřejmě přidávat nové. Zatím se na serveru nachází okolo 40 módů (6 GB dat). Za módem je navíc napsané, v jakém jazyce je na serveru dostupný.

Server najdete na adrese: Gothic-Mody.4shared.com
novinka_gothic3.png

Community patch 1.74

Vyšla nová verze tohoto populárního patche pro Gothic 3. Stejně jako CP 1.73, zlepšuje spíše už jen grafiku hry.

- Vylepšuje odrazy světla
- Nový efekt šumu v obraze (v noci)
- Tráva se pod hrdinou zohýbá
- Útoky na hrdinu jsou patrnější (viz. video)
- Vylepšen Bloom/HDR efekt
- Hezčí vodní hladina
- atd...


Více zde

novinka_gothic2.png

Left 4 Gothic a Gothic Racer

Dnes vám přináším dva módy, které jsou opravdu jen na 5 minut a pro zábavu. K oboum jsem také natočil kratší video...Download: zdeDownload: zde
novinka_gothic2.png

Několik měnších novinek

Poslední dobou je okolo módů nějak mrtvo. Za zmínku stojí akorát tohle...


Risen - patch 1.10
Na hru Risen vyšel před nějakou dobou první větší patch. Seznam oprav a odkaz na stažení je zde


Čeština do módu The Vulcano Quest
Dusty nedávno přeložil tento mód do češtiny. Nejedná se o bůhví jak kvalitní překlad, ale mnohem lepší jak pro někoho neznámá němčina nebo polština. Mód můžete stáhnout třeba odsud. Češtinu pak stahujte zde.


Gothic 2 - Návraty
A teď menší aktivita ode mně. Natočil jsem krátké video z neoficiálního datadisku Návraty. Videí z módů už jsem samozřejmě natočil více. Všechny si je můžete prohlédnout na mém kanále na Youtube.

novinka_gothic1.png

Tajemsví lesa - nové screeny

Vývoj módu Tajemství lesa pokračuje a s ním samozřejmě přichází i nový materiál v podobě screenů.

novinka_gothic2.png

JiBo

Nedávno vyšel nový mód na Gothic 2. S Gothic toho ale moc společného opravdu nemá. Celý je dělaný jako "Jump'n'Run" a i když zrovna pro engine Gothic není moc vhodný, určitě stojí za vyzkoušení. Po technické stránce se totiž jedná o naprostý unikát. Více o módu a odkaz na stažení zde.
novinka_gothic2.png

Nové video a screeny z módu Shady Midnight

Už to pomalu vypadalo že mód Shady Midnight skončí jako některé další - pouze u dema. Nyní (asi před měsícem) ale tým The Midnight Modders vydal trailer k plné verzi módu a přihodil i pár nových screenshotů.Modifikace Shady Midnight se bude odehrávat 15 let po ději Gothic 2. Paladini už dávno vyhnaly skřety z této země a protože zůstal hrad opuštěn, žoldáci využili příležitosti a nastěhovali se do něj. Vy si v módu zahrajete za jednoho z nich.

Download: Shady Midnight DEMO [181,5 MB]

novinka_tdm.png

GWW - Jeskyní pavouk

V módu Gothic Wielka Wojna budou i nová monstra jako například nedávno prezentovaný jeskyní pavouk. TDM také zveřejnilo několik nových screenshotů v podobě dvou videí. Více v sekci tomu určené.

Gothic Wielka Wojna - Galerie
novinka_gothic2.png

Velaya oficiálně v angličtině

Tak nám konečně vyšla angličtina k jednomu z nejlepších módů všech dob. Pokud dáváte přednost angličtině před němčinou, pak určitě stahujte.
novinka_gothic2.png

Tonyskateho češtiny

Kdybych měl jmenovat Čecha, který se nejaktivněji věnuje módům, tak je to rozhodně Tonyskate. Tentokrát má (s ownym) na svědomí několik přeložených módů do češtiny. Některé módy jsem v CZ ještě nehrál, info dodám co nejdříve.Ku'hajag - Rolandova cesta

"Tato malá modifikace vypráví příběh Rolanda, potencionálního žoldáka, nebo tedy alespoň první kroky jeho cesty. Ku'hajag je ostrov, na kterém proběhne jeho zkouška způsobilosti, kterou musí splnit, aby byl přijat do guildy žoldáků."

Více: Download [116,9 MB], Čeština [0,5 MB], Info + DiskuzePříhoda na moři

Tento velmi krátký mód se odehrává celý na moři. Tři lodě plují z Khorinisu s dodávkou rudy pro krále, když v tom jedna narazí do druhé. Co se stalo? Tímto úkolem vás pověří velitel divize Parcival. Tím to všechno začíná. Mód je asi na 10 minut. Milovníci lodí z Gothic si tento mód opravdu užijí pro ostatní je to jen slabý průměr. Asi jediné větší plus je nádherné paladinské brnění (i s helmou).

Více: zdePirazstories

Mód Pirazstories nepřímo navazuje na mód Ztroskotanec, který je rovněž v češtině. V módu si zahrajete za trosečníka, který se chce nějak dostat z malého odlehlého ostrůvku. Vypadá to, že jeho jediná šance je spojit se s mágy. Dokáže ale splnit jejich úkoly...?

Více: Download [5 MB], Čeština [3,7 MB], NávodWeihnachtsmod 2008

"Vánoce jsou ve velkém nebezpečí! Ježíškův amulet je pryč. Bez něj ale Ježíšek nedokáže doručit dárky všem dětem na světě během jednoho dne! Hráč se zhostí role Thomase, mladého dobrodruha, který byl povolán do vánoční vesničky. Jeho úkol je jasný: Znovu získat amulet. Pokud se mu to nepodaří, budou celé svátky zhatěny a miliony dětí budou stát před prázdnými vánočními stromky!"

Více: Download [47,3 MB], Čeština [0,7 MB], Info + Diskuze
novinka_firefox.png

Omluva

Chtěl bych se všem návštěvníkům mých stránek omluvit za dlouhou neaktivitu. Asi nemá cenu vymlouvat se na nedostatek času a všemožné technické problémy. Hlavně proto že je to pravda jen z částí a také proto že se takto vymlouvá každý a mě samotného tyto výmluvy vždy vadí. Tak snad už se to nestane. Rovnou bych chtěl také poděkovat za překonání uctihodného čísla 10 000 návštěv. Tak děkuji :).

novinka_gothic1.png

IRC konference s TDM

Před dvěma dny proběhla IRC konference s týmem The Dragon Masters vyvíjející mód Gothic Wielka Wojna. A jak to vše dopadlo? Kromě spousty textu tým prezentoval hezký trailer na prolog módu a několik screenshotů. Více zde.

novinka_risen.png

Risen texturepack a další IRC konference

Majitelé výkonných PC a hry Risen zbystřete! Na tuto hru totiž vyšel velký texturepack, který o dost zlepší už tak dobrou grafiku hry. Změny se týkají především schodů, stěn, podlah, oltářů, zřícenin, kamenů, různých skal a i celých hor. Že se jedná o velmi kvalitní textury dokazuje i velikost souboru, která činí 415 MB. Patch je samozřejmě určen jen majitelům výkoných PC, protože některé textury byli zvětšeny až 4x...

Ukázka nových textur

Download: Risen texturepack [415,6 MB]IRC konference s týmem The Dragon Masters

Ke svému výročí (30. listopadu) vydá tým TDM prolog módu Gothic Wielka Wojna. Ještě před tím ale uspořádá IRC konferenci. Pokud tedy umíte polsky nebo anglicky, jste na ní srdečně vítáni...

Kdy: 15. listopadu 2009 v 7 večer
Kde: ve skupině #gothic na gdansk.ircnet.pl
novinka_gothic1.png

Gothic Wielka Wojna - Prolog

The Dragon Masters pracuje na módu Gothic Wielka Wojna už poměrně dlouhou dobu. Zhruba před rokem vydali demo a tento rok, konkrétně 30. listopadu by měl vyjít i prolog. Ten bude obsahovat asi 30% celé hry. Půjde v něm o spor dvou měst. V jednom budou žít lidé a v druhém skřeti. Tyto dvě rasy se samozřejmě nenávidí. Hráč bude hrát za lidi (v prologu jim bude hlavně pomáhat se stavbou obrané palisády), ale sem tam bude moci pomoct i skřetům.
novinka_gothic1.png

Gothic Wielka Wojna - Wielka Galerie

Většina vývojářů prezentuje svůj mód velmi skromně. Přesný opak toho je skupina "The Dragon Masters". Za asi dva a půl roku prezentovali přes 300 screenů a 6 videí. Protože je většina z nich zajimavá, rozhodl jsem se vytvořit pro ně chronologicky uspořádanou galerii.

Gothic Wielka Wojna
novinka_risen.png

Risen - Autumn texture packRisen je na světě teprve několik týdnů a už na něj vyšla první modifikace. Je jím texture pack od známe skupiny Kamrades, která má na svědomí také skvělý mód Wanderer. Tentokrát proměnila tropickou krajinu ostrova Farangy do podzimních barev. Jak se jim proměna povedla už můžete posoudit sami.Download: Autumn in Risen [11 MB]
novinka_gothic1.png

Doba ledová v Gothic

Našel jsem na internetu celkem povedený mód do Gothic. Promění celou kolonii v ledovou pustinu.

Download: Snowmod [66 MB]

Zima se dostala i do Gothic 2. Na YouTube jsem našel hezké gameplay video. Odkaz na download už ale bohužel ne...


novinka_gothic2.png

IRC konference s týmem VainHearts

Poláci mají poslední dobou v oblibě konat různé IRC konference. Nedávno proběhla jedna s týmem módu Zlatá Brána a už je tu další. Tentokrát s týmem VainHearts. Jako obvykle tým nakonec uvolnil několik nových screenů. Celou IRC konferenci si můžete pročíst zde.


novinka_gothic2.png

Terysoa - Teaser trailer

Blackstar studio zveřejnilo na svých oficiálních stránkách teaser trailer k připravovanému módu Terysoa. Ve videu se samozřejmě nenachází ani jeden in-game záběr, ale i tak stojí za shlédnutí. Na video se můžete podívat zde. Skupina také zveřejnila několik screenů.


novinka_gothic1.png

Ironkeep Community Patch v0.9.2

Tak nám po nějaké době vyšel nový patch na Gothic. Tentokrát autoři upozorňují na tyto novinky:

- Už žádné bugy v úkolu "Nové duše pro bratrstvo"
- Buster už vám nenabízí výuku akrobacie po jejím naučení
- Opraven bug, kdy se v Trolím kaňonu neustále objevovali noví goblini
- Po přidání ke strážcům nebo mágům ohně už by po vás neměl Bloodwyn nic chtít


Download: zde
novinka_firefox.png

PC Games doporučuje...

Jeden z největších německých časopisů o hrách prezentoval článek, ve kterém recenzuje 3 vynikající módy pro Gothic. Jedná se o mód Dragons Tale, Bitva o Khorinis a Pomsta Beliara. Více o módech si můžete v němčině přečíst přímo na stránce časopisu.
novinka_gothic3.png

Vyšel Questpaket 4

K aktuálnímu Community patchy vyšel i nový Questpaket tentokrát už ve verzi 4. V novém vydání tohoto módu už asi neobjevíte žádné nové úkoly. Tentokrát se módaři zaměřili na zlepšení grafiky (nové textury) a vyváženost hry. Při prezentaci nejnovější verze módu hned nazačátek jeden z autorů upozornil že tohle je už poslední verze Questpaku.Mód je ke stažení zatím jenom zde. Časem by se měl objevit i odkaz na torrent. Stáhnout si můžete také německý manuál.

Z technických důvodů (hosting) se aktualizace informací o módu trošku pozdrží.
novinka_gothic1.png

Ironkeep Community Patch v0.9.1

Jedná už o starší novinku, ale protože se jinak absolutně nic neděje, tak na ní upozorňuji.

Studio Ironkeep vydalo patch na Gothic. První verze patche zatím opravuje jen větší chyby...

- In Extremo opět hraje jak má
- Gorn se chová ve svobodném dole inteligentněji
- Problém s bránou ve Starém dole vyřešen
- Ve Spáčově chrámě už hra nebude padat
- Lepší vzhled postav v širokoúhlém rozlišení


Download
novinka_gothic3.png

Community Patch 1.73

Tak nám konečně vyšel Community Patch pro Gothic 3 ve verzi 1.73. Tentokrát se jedná spíše o grafické změny. Stáhnout si ho můžete zde.

EDIT: Kvůli vytíženosti ještě jiný mirror.
novinka_opera.png

CP 1.73 a Soulfire.pl

Nejspíš jste si všimli, že za poslední 2 týdny se tu neobjevila žádná novinka. Tentokrát jsem v tom ale nevině. Skoro nic se totiž neděje...

Asi "největší" novinka se týká českého manuálu k patchi 1.7x. Pro gothicz.net ho přeložil El Kamil a Wem. Český manuál si můžete stáhnout zde.

Druhá novinka se točí také okolo CP. Tentokrát se jedná o nové video a 3 screeny k chystanému patchy 1.73. Předvádějí hezčí efekty ohně, písečné bouře a pavučin.

A nakonec jedna špatná zpráva. Už asi 3 týdny se nemůžu dostat na oficiální stránku skupiny Soulfire.pl. Žádné oznámení ale předtím nevydali, tak snad se jedná jen o nějaký výpadek.
novinka_gothic2.png

Multiplayer Aréna - Odklad vydání

Vypadá to že finální verze módu do Gothic 2 Multiplayer Aréna se o pár měsíců opozdí. Jako hlavní důvod autoři uvedli problémy s některými animacemi. Jako malou útěchu pro hráče alespoň zveřejnili oficiální nároky.

- Microsoft NET Framework 3.5
- Windows 2000 nebo novější
- Mít veřejnou IP adresu a rychlejší internet

Pokud máte někoho známého, kdo má Gothic, můžete si vyzkoušet už teď betaverzi multiplayer klientu, který si stáhnete zde.Kdo by chtěl s projektem pomoct, umí C# a obstojně anglicky, může sem napsat :).
novinka_gothic2.png

Strážce Města a Beta Vládce Duchů

Polský módař Diegomir vydal mód Strážce města [Straż Miejska]. V módu si zahrajete za bývalého strážce Starého tábora Vestera, který po pádu bariéry utekl z kolonie. Chce nějak napravit hříchy z minula a tak se přidal k domobraně. Jak mu to půjde je jen na vás...

Download: Strážce města [56 Mb]Další beta verzi svého módu vydal (opět polák) Sergio. Jedná se o mód Vládce Duchů [Władca Duchów]. Stáhnout si ho můžete zde.

EDIT: Poupraveno pár informací
novinka_gothic2.png

Zlatá Brána - IRC konference

V sobotu proběhla na IRC velká diskuze fanoušků s vývojáři módu Zlatá Brána [Złote Wrota]. Autoři uvolnili 3 nové screenshoty a odpověděli na spoustu otázek. Celou diskuzi si můžete přečíst zde.

novinka_opera.png

Złote Wrota - upravený vzhled stránky

Stránky módu Złote Wrota prošli menším redesignem. Pro připomenutí více informací o módu je zde.
novinka_gothic1.png

Čas Odplaty - Nové screenshoty

Na oficiální stránce módu Čas Odplaty se objevilo několik nových screenshotů. Na to že se jedná o mód do Gothic 1, mají screeny velmi pěknou grafiku...

novinka_gothic2.png

Tajemství lesaMožná se blýská na lepší časy, možná jde o další planý poplach, každopádně slovenský módař Marek Karas (mark56) pracuje na módu do Gothic s názvem Tajemství lesa. Mód se bude odehrávat těsné po pádu bariéry a měl by končit na začátku druhého dílu. Hráč navštíví nový tábor, kde na něj bude samozřejmě čekat několik nových NPC s připravenými úkoly. Ve hře by se měli objevit i nové příšery, zbraně, zbroje, helmy, apd. Dokonce si bude moct hlavní hrdina změnit účes. Časem samozřejmě napíšu nějaké obsáhlejší info.

Galerie:
Oficiální stránky: tajomstvalesa.cz
novinka_gothic3.png

Community Patch 1.73

Vypadalo to že CP 1.72 bude poslední náplast na Gothic 3 od tohoto týmu. O to nečekanější bylo ohlášení Community Patche 1.73. Tentokrát bude patch spíše vylepšovat grafiku, ale samozřejmě bude opravovat i nějaké bugy a chyby v enginu. Mezi hlavní novinky patří:

1. HDR Rendering.
2. Vylepšený Bloom-Effekt.
3. Světelná propustnost listí
4. Efekty horka
5. Odstraněno blikání textur, stínů a světel
6. Opraven bug se zvukovou cachí
7. Přidány některé informační nebo úkolové poznámky
8. Saturas dá hráči klíč, i když s ním hrdina promluví až po prozkoumání Al Shedimu
9. Ikona manareceptu opravena
10. Opraveny stíny vzdálených stromů

Oznámení tým samozřejmě podložil spoustou ukázek, které si můžete prohlédnout v tomto topicu.
novinka_gothic2.png

GothicX a další...

Asi jste si všimli že poslední dobou se na webu neobjevuje moc novinek. Nic moc se totiž ve světě módů neděje. Navíc jsou prázdniny a já jsem pořád někde pryč.


GothicX opět v akci:

Už se zdálo že GothicX definitivně skončilo s projektem Gothic Online, ale opak je pravdou. Vypustilo do světa nové video. A podle mého názoru určitě stojí za zhlédnutí...
Překlad neoficiálního datadisku Návraty:

Tento neoficiální datadisk patří mezi špičku v módařství do Gothic. Je velká škoda, že si ho většina českých hráčů kvůli angličtině nezahraje. Proto se překládá do češtiny. Každá pomocná ruka se nám bude v tomto topicu hodit. Dále pracuji na rozšíření infa. Práce ale kvůli nedostatku času aktuálně stojí. Více zde.


Mód Opowieść o bandytach:
Je to pár dní zpátky, co vyšel tento mód. Zatím o něm nemám žádné bližší informace.
Více zde (PL).

Download: Opowieść o bandytach [40 Mb]


Projekt Gothic Aréna
Polská stránka Gothic.pl sepsala krátké interview se skupinou tvořící Gothic online arénu. Článek si můžete v polštině přečíst zde. Na připomenutí projektu určitě postačí tohle video.
novinka_gothic1.png

Vyšel mód Orcades

Je to pár minut, co vyšel tento mód pro Gothic 1. Podle velikosti to vypadá na slušnou hratelnost. Bližší info dodám co nejdříve. Informace v němčině jsou zde.

Download:
Orcades [49,6 Mb]
Videa do módu [49,3 Mb]
Dabing [39,7 Mb]
novinka_gothic2.png

Mód Pirazstories v češtině

Owny za pomoci Tonyskateho přeložil další mód do češtiny. Tentokrát se jedná o mód Pirazstories, kde si zahrajete za piráta, který má za úkol zachránit svoje přátelé jak jinak než taky piráty před spáry milice. Pokuď by někdo i tak tápal, má tady návod. Modifikace se odehrává na ostrově známém z módu Ztroskotanec, který je rovněž v češtině. Více informací o módu je na Gothicz.net

Download: Pirazstories CZ [3,7 Mb]
novinka_gothic3.png

CZ Fix mód v1.5 je venku!

CZFM tým vydal novou verzi svého "módu", který opravuje chyby v češtině. Stáhnout si ho můžete zde: CZFM v1.5 [2,1 Mb]

Více informací o módu...
novinka_opera.png

Návod od Milhause

Je to pár dní zpátky, co Milhaus sepsal parádní návod jak přeložit mód. Díky tomu by teď mohl rapidně vzrůst počet českých módů. Návod je děláný i pro naprosté laiky. Menší problém nastává u opravy scriptů. Několik základních chybových hlášek už Milhaus objasnil. Na nové se můžete kdykoliv poptat...

Návod: zde
novinka_gothic3.png

Mód Starter v1.2

Vyšla nová verze aplikace, přes kterou se dají spouštět módy do Gothic 3.

Download: Mód Starter v1.2 [2,2 Mb]
novinka_gothic2.png

Legend of Ahssun - Nové video

Autoři uvolnili nové video z módu Legend of Ahssun. Určitě je na co se dívat. Pro mě určitě 5 z 5 hvězdiček...

novinka_gothic2.png

Zlatá Brána - Klášter mágů vody

Na stránce polského módu Zlatá brána [Złote Wrota] se objevilo několik nových screenů. Tentokrát z kláštera mágů vody.

novinka_gothic2.png

Aktivita okolo módu Khorana

Na oficiálních stránkách módu Khorana se objevila po více jak roce newska. Především nás autoři ubezpečují že na módu se stále pracuje a pak také upozorňují na nový patch pro demo Khorany.
novinka_gothic2.png

Velaya - Anglický překlad

Jeden z nejlepších módů do Gothic 2 se konečně dočkal překladu do angličtiny. Zatím se jedná o dva týdny starou alpha verzi, ale angličtináři si vytvořené chyby určitě odmyslí...

Mód Velaya
novinka_gothic2.png

Dzieje Khorinis - Nové video

Poslední dobou nevydávala polská módařská skupina Soulfire žádné novinky. Včera odkryla krátké video, jak by měl vypadat chrám v módu Dzieje Khorinis. Jedná se sice jen o model, ale posuďte sami.

Dzieje Khorinis - Ruiny Chrámu
novinka_gothic3.png

Trailer na CZFM 1.5

V blízké budoucnosti by měl vyjít další, již páty CZ Fix Mód pro Gothic 3, který má za úkol sjednotit české názvy, opravit chyby, atd. Jako malou ochutnávku vydal CZFM team krátký trailer.
Více na fóru Gothicz.net
novinka_gothic2.png

Legend of Ahssun

Sepsal jsem krátké preview na mód Legend of Ahssun. V němčině se nějak moc nevyznám, takže neručím za kvalitu :D.
Více zde
novinka_gothic2.png

IronKeep Community Patch

Vyšel Community Patch pro Gothic 2 Noc Havrana. Více zde
novinka_gothic1.png

Temná Tajemství v angličtině

Zatímco překlad tohoto módu do češtiny už dávno proběhl, anglická verze módu zpatřila světlo světa teprve před pár dny.

Download: Temná Tajemství 1.04 ENG [159.4 MB]
novinka_gothic3.png

Hotfix pro CP 1.7 a HUD mód

Vyšel Community patch 1.71 pro Gothic 3. Podle Gothicz.net obsahuje nejnovější verzi češtiny a opravuje několik nových chyb vzniklých posledním patchem, takže pokuď jste ještě nad G3 nezlomili hůl, určitě stahujte.

Martin 3D samozřejmě vytvořil k této verzi CP i odpovídající HUD mód. Kromě kompatibility zůstává stejný...
novinka_gothic2.png

Vyšel mód Veselé Velikonoce 2009

S malým zpožděním (notebook v servisu) upozorňuji na vydání módu Veselé Velikonoce 2009 pro Gothic 2. Stáhnout si ho můžete z WoG.de.
Veselé Velikonoce 2009 [123,7 MB]
novinka_gothic2.png

Screeny z módu Osterspecial

Antrum Mod Team nám na velikonoce nadělil pořádnou dávku nových informací o módu Osterspecial v podobě screenshotů.
3D modely Města - pekárna, aréna, hradby, tržiště, dolní část města a dům místního šéfa.
Nové textury zvířat - mrchožrout, ohnivá ještěrka, chňapavec.
Všechny nové screenshoty si můžete stáhnout zde.
novinka_gothic1.png

Čas Zaplatit a Zlatá Brána - Video

Tvůrci módu Čas Zaplatit vytvořily nové video. Tentokrát se jedná o útok na tábor v bažinách. O kvalitách videa se můžete vyjádřit v diskuzi. Také si můžete zahrát prolog toho módu. A teď už slibované video:Také vyšel trailer na mód Zlatá Brána. Video si můžete stáhnout zde: Trailer [56,7 Mb]
novinka_opera.png

Community Patch Team má svoje stránky

Community Patch Team spolu s vydáním nové verze patche zveřejnil také svoje stránky na této adrese: www.g3cpt.eu
novinka_gothic3.png

HUD Mod pro Community Patch 1.7

Vyšla nová verze HUD Modu kompatibilní s Community Patchem 1.7 pro Gothic 3. Více zde
novinka_gothic3.png

Community Patch 1.7 je venku!

Po hodně dlouhé době konečně vyšla nová verze Community Patche. Community Patch ve verzi 1.7 opravuje ohromné množství chyb, optimalizuje hru, zlepšuje bojový systém, atd. Ale konec tlachání, začátek hraní...
Download: zde
novinka_opera.png

Soulfire.pl opět v chodu!

Kvalitní stránka jednoho polského vývojářského týmu opět funguje. Více na Soulfire.pl.
novinka_gothic2.png

Práce na módu

Práce na módu do G2A, ve kterém si budete moci zahrát i za černokněžníky pokračují. Jako malou ukázku uvolnily autoři 3 screenshoty.

novinka_gothic3.png

Vydání Community Patche 1.7 pro Gothic 3 se blíží

V nejbližších dnech by měl vyjít (zřejmě poslední) Community patch pro Gothic 3. Měl by opravit přes 700 menších i větších bugů. Díky úctihodné velikosti 800 - 1000 Mb a skoro roční práci by se mohlo konečně jednat o účinou záplatu na zabugovaný Gothic 3. Trailer můžete stáhnout zde. O dění okolo patche vás budu samozřejmě i nadále informovat...
novinka_gothic1.png

Mód Čas Odplaty ve fázi betatestů

Před nějakým časem začaly betatesty polského módu Čas Odplaty. Vypadá to, že mód každou chvíly vyjde. Pro zkrácení čekání si můžete zahrát Prolog. Více o módu zde.
novinka_gothic2.png

Bitva Králů 3

Vyšel nový díl módu Bitva Králů. Mezi hlavní novinky patří nová frakce - kostlivci, nová mapa a rozšířený dabing. Samozřejmě se můžete těšit i na spoustu nových drobností, které už tak dobrý mód ještě vylepší.
novinka_gothic3.png

Starter pro Gothic 3 + MDK soubory

Prosby módařů byli částečně vyslyšeny. Vyšel starter a samozřejmě k němu i MDK soubory pro Gothic 3. Více zde.
novinka_gothic1.png

Konec projektu GothicX (Gothic online)

Dnes mám na skladě jednu nemilou zprávu. V sobotu (21.2.09) oznámili vývojáři projektu "GothicX" konec. Po dvou letech bezvýsledné práce tedy skončil další pokus o Gothic Multiplayer. V česku se o něco podobného pokouší uživatel Zuben. Zatím také bez nějakého výsledku.

Oficiální vyjádření týmu GothicX:

Everything has an end... may it be good or bad. Now, GothicX has found its end. The GothicX project has been canceled at dec. 23th of 2008. Thanks to the whole Gothic community for your patience. You have been a real motivation for us :-) Thanks for your support and happy holidays! Zerxes, Silvestro, Hawk and Evampire. P.S: Maybe, the GothicX Project is being continued. Who knows?...
novinka_gothic2.png

Mód Stíny Minulosti

Polský server Gothic.pl sepsal rozhovor s jedním programátorem. Jeho tým právě vytváří mód Stíny Minulosti (Shadows od the Past). Rozhovor si můžete přečíst zde. Určitě se máme na co těšit...
novinka_gothic2.png

Překlady módů pokračují

Překlady módů pod taktovkou Tonyskateho pokračují. Tentokrá si vzal na mušku mód Wanderer. Kdyby měl někdo zájem spolupracovat na překladu a umí obstojně německy, může napsat sem. Samozřejmě se také pořád pracuje na překladu módu Velaya.
novinka_gothic3.png

Patch pro Gothic 3 Forsaken Gods a mód Wanderer

Vyšel nový patch pro Gothic 3 Forsaken Gods (patch 1.08) a pro mód Wanderer (patch 1.5).
novinka_gothic2.png

Módy v češtině

Je to již nějaký ten pátek co vyšla čeština na mód Temná Tajemství, Khorana Prolog a Trosečník.
Na překladu se podílely Tonyskate (Šéf projektů), Owny, El Kamil, Milhaus, Warezz.K, Charly, Chylkos a Zero. Česká Gothic-komunita se tedy může pyšnit už pěti českými módy.
Google+